למרות שיש יותר מארבע דרכים להסרת צלקות אקנה, כל הליך ממלא תפקיד שונה בטיפול בהן, וכל שיטה מתאימה ביותר לטיפול במצבי עור שונים כמו אקנה, אקזמה או פסוריאזיס. ביקשנו מרופאי העור לערוך רשימה של הטיפולים הטובים ביותר הקיימים כיום לשיפור המראה של צלקות אקנה וכתמים כהים. להלן עשרה טיפים ופתרונות שונים שעליך לקחת בחשבון כאשר אתה מחפש את הדרך היעילה ביותר לרפא טיפולי ריפוי צלקות אקנה. ישנן ארבע דרכים להסיר או להקל על פלזמה מאקנה כשיטה הטובה והיעילה ביותר. אמנם אין את הטיפול הטוב ביותר בסימני אקנה, אך לפניכם 10 אפשרויות שונות שתוכלו לשקול לנסות אם אתם מחפשים לרפא את פצעי האקנה, כמו גם כמה טיפים לסוגי עור אחרים.

אם יש לך צלקות עמוקות בעגלת אגרוף שלעתים קרובות נראות כמו נקבוביות גדולות

יתכן שיהיה צורך לקרוא לזה תת-חלוקה בכדי לתת לך את התוצאות הרצויות. אם יש לך צלקות עמוקות יותר, כפי שהצלקות שלך נראות לעיתים קרובות, יש צורך בהליך כזה כדי שאקנה יתייחס לכינוי "תת-חתך", אשר נותן לך את מה שרצית. אם לאקנה שלך יש צלקות "דמויי קופסא" עמוקות שלעתים קרובות צלקות כמו נקבוביות גדולות, הליך כזה עשוי להיות נחוץ אם ברצונך להשיג את התוצאה הרצויה.

ניתן להשתמש בשיטות שונות בהתאם לסוג צלקת האקנה

אך באופן כללי הוכח כי טיפול בלייזר הוא האפשרות היעילה ביותר עבור רוב צלקות האקנה. הלייזר האבליטי הנפוץ ביותר לטיפול בצלקות אקנה הוא לייזר YAG פחמן דו חמצני ארביום, המשמש לטיפול בפצעי אקנה שטוחים וגלגוליים. חיפוי לייזר הוא שיטה אלטרנטיבית לטיפול בצלקת, שאותה ניתן להחליק ולהדק באמצעות טיפול בצלקת אקנה "שטוחה" או "גלגול". בהתאם לאזור ולסוג הלייזר הדרוש לכם, עלות הטיפול בלייזר בכוויות ובצלקות באקנה יכולה לנוע בין כמה מאות לכמה אלפי דולרים, כאשר באזורים מסוימים עולה כמה מאות דולרים.
למידע נוסף על צלקות אקנה טיפול ומה היא הדרך הנכונה לטיפול בצלקות אקנה מומלץ לבקר באתר cosmedic.co.il

למרות שקליפות כימיות יכולות להפחית ביעילות את שכיחות צלקות האקנה

אך הן גם נושאות את הסיכון להצטלקות באופן אירוני. ישנן מספר אפשרויות טיפול יעילות שתוכלו לחקור עם רופא העור, והמומחה שלכם ידבר איתכם על הדרך הטובה ביותר לסוג העור שלכם. חלק מצלקות האקנה הן קבועות, לכן עליך לטפל בהן בהקדם האפשרי, גם אם אינך מתנהג ואין לך. אם אתה מתכנן להשתמש בתרופות טבעיות לטיפול בצלקות האקנה שלך, הקפד ליישם אותן לאחר מחקר מעמיק ושיחה עם רופא העור שלך. הטיפול לא יעבוד בשום סוג של צלקות אקנה, לכן נסה להשתמש במוצרים שונים והתייעץ עם רופא העור שלך כדי לברר מהן האפשרויות הטובות ביותר עבורך להסרתן. עדיף תמיד להתייעץ עם רופא עור מהימן כדי למצוא את טיפולי האקנה הטובים ביותר. אם ברצונך לקבל מידע נוסף על האופן שבו ניתן לטפל בצלקות אקנה בצורה יעילה וכיצד תטפל בהן, פרמטר דרמטולוגיה פרטנרים עומדים לרשותך כדי לעזור לך לקבל החלטה מושכלת וליצור תוכנית טיפוח עור המתאימה לסוג העור שלך.

ישנן דרכים רבות לטיפול בצלקות אקנה

ופתרונות הנעים בין הליכי ציון מקצועיים למוצרים ללא מרשם (OTC). אם נראה כי שיטות טבעיות לא עושות את הטריק, יתכן שתוכלו להגביר את הטריק שלכם באמצעות מוצרים ללא מרשם או O TC כדי להיפטר מצלקת האקנה שלכם. זה עלול לקחת זמן מה, אך מציאת הדרכים הטובות ביותר להיפטר מצלקות אקנה אינה בלתי אפשרית כפי שחושבים. אם מיצית את האפשרויות שלך ומחפש פיתרון יעיל יותר להסרת הצלקת שלך, המשך לקרוא. לחלופין, ישנן אפשרויות פחות פולשניות כגון קליפות כימיות וקרמים של טרטינואין, שיכולות להופיע בזמן שהן בבית ואפשרות פחות פולשנית מאשר סימני אקנה.

באשר לתרופות ביתיות לצלקות אקנה, ניתן להלבין את צלקת האקנה בפנים בעזרת תרופה ביתית, כגון קרמי טרטינואין.

עבור אלה אשר ישמחו להסיר צלקות אקנה לחלוטין

יתכנו שיפורים דרמטיים, אך מיקרו-מחט לבדה אינה הדרך הטובה ביותר להיפטר מצלקות האקנה. עם זאת, אם הדבר נעשה על ידי איש מקצוע, זו יכולה להיות אחת השיטות היעילות ביותר למאבק בסימני אקנה. מכיוון שכל צלקת באקנה שונה, הטיפול בכל אחד מהם צריך להיות מיועד למקסימום השיפור. עבור חלקם, טיפול משולב באמצעות שילוב של תרופות ביתיות וטיפולי אקנה מקצועיים עשוי לעשות את העבודה.

טיפוח עור שמכיל מוצרים המורכבים ממרכיבים המסייעים לדהיית צלקות יכול להיות יעיל לטיפול בצלקות אקנה קלות עד בינוניות

צלקות אינן מוסרות לחלוטין על ידי פילינג, אך עבור צלקות אקנה קלות, הדבר יכול לחולל שינוי על ידי התחדשות העור. Dermabrasion פועל בצורה הטובה ביותר להפשלת צלקות אקנה המונחות על העור כך שתוכלו לרפא את הצלקות בקלות. מכיוון שכל סוג של צלקת צריך להיעשות עם קצת יותר סבלנות, מכיוון שהוא שונה, אני ממליץ לקרוא מאמר מ- acne.org הקורא לשילוב של תרופות ביתיות וטיפולי אקנה מקצועיים כדי להשיג את התוצאות היעילות ביותר.