כאשר אזורים מסוימים בעור מייצרים יתר על המידה מלנין, מופיעים כתמים כהים, המכונים היפרפיגמנטציה, ואם הפיגמנטציה הכוללת גבוהה מדי או נמוכה מדי (כפי שנראה עם מלנומה ומחלות עור אחרות), ניתן לראות נקודה לבנה בפנים, וזה סימן שמשהו לא בסדר עם העור עצמו. צורת השורש של היפרפיגמנטציה מתחילה במלנינים, בעוד ויטיליגו פלחי (הידוע גם בשם ויטילסיגו חד צדדי או מקומי) משפיע על אזור בגוף. אם יש יותר מדי כתמים באותו נקודה (למשל בצד זה או אחר), אזי גם כתמים לבנים באזורים אחרים, כמו העיניים, האף והפה.

התוצאה של ייצור יתר של מלנין

היא שייתכן שיש לך כתמים או כתמים בעור שנראים כהים יותר מגוון העור הטבעי שלהם בגלל ייצור יתר של פיגמנטים חומים (מלנינים). הם נראים כמו עור כהה, אך הם למעשה פיגמנטים חומים, כמו כתמים חומים-חומים בפנים או בעיניים.

התפלגות לא אחידה זו לובשת נמשים

כתמי גיל ואפילו מלזמה, סוג ספציפי של היפרפיגמנטציה שמאמינים שיש לה גורמים הורמונליים. אם גם אתה כהה, טכנאי הלייזר שלך חייב להכיר את הסביבה וצבע העור שלך, אחרת אתה מסתכן בשינוי צבע לצמיתות של העור. אם יש ספק שהכתמים הכהים שלך נגרמים על ידי מלזמה, הקפד לדון בטיפולים אפשריים אחרים עם ד"ר נזריאן. בניגוד למלזמה, בה נראים כתמי גילוי גדולים, היפרפיגמנטציה יכולה להופיע ככתמים קטנים על העור שבהם צלקות או אקנה מסמנים את העור, או שזה יכול להתרחש באמצעות חלוקה לא אחידה.
לעוד פרטים על פיגמנטציה בפנים וכל מה שלא ידעת על פיגמנטציה בפנים יש לבדוק כאן: flamingo-clinic.co.il

אנשים מכל צבעי העור והעדות עשויים לחוות היפרפיגמנטציה

אם כי היא שכיחה יותר בסוגי עור כהים יותר. בדרך כלל הם רואים אזורי עור החשופים ביותר לאור השמש, כולל הידיים, הרגליים והפנים. כתמי גיל נראים גם הם, אם כי הם יכולים להשפיע על כל צבע עור, וייתכן שתבחין בהם בחלקים אחרים של הגוף, כגון עיניים, אף, פה ואוזניים.

אמנם היפרפיגמנטציה אינה מהווה איום מיידי על בריאות העור

אך גוון עור לא אחיד יכול להיות מתסכל. חשוב לדעת מה אתה יכול לעשות כדי למזער את הופעתם של כתמים כהים ולמנוע רע יותר. זה יכול לקחת קצת זמן, אבל אם תישאר חרוץ ותעקוב אחר שגרה, תראה את זה דוהה ואת גוון העור שלך מתפנה. היפרפיגמנטציה היא מצב ממש מורכב וחשוב שתבינו שלא כל סוגי העור מגיבים לאותו טיפול בכתמים כהים. ישנן כמה אפשרויות טיפול, אך חלקן עשויות שלא להשפיע על המלזמה, לכן חשוב. עם הבנה טובה של אילו סוגי עור יש להילחם ובאיזה סוג של היפרפיגמנטציה אתה מתמודד, התחל לטפל בעור הלא אחיד שלך ולנקוט בצעדים לתיקונו.

חשוב לדעת כי גם אם תיפטרי מפיגמנטציה לחלוטין

את עדיין יכולה להבהיר את הפיגמנטים שלך ולמנוע טיפול בעור, אך עליך להיזהר במוצרי טיפוח העור שבהם אתה משתמש כדי למזער אותם. המשך לקרוא כדי לקרוא את כל מה שתמיד רצית לדעת על כתמים כהים ובאילו מוצרי טיפוח כדאי להשתמש היום כדי למזער את הפיגמנטים הלא אחידים שלך.

כאן, מומחים משתפים מה גורם להיפרפיגמנטציה, כיצד למנוע אותה ואיך להיפטר ממנה. למידע נוסף על מה יכול לגרום לשינוי בפיגמנטציה של העור וכיצד לטפל בסוגים שונים של צבע.

גיינסוויל דרמטולוגיה וכירורגית עור מספרת לך את כל מה שאתה צריך לדעת על שומות ועור פיגמנטי

כולל מתי לפנות לרופא עור בגיינסוויל. ישנם מספר מצבים העלולים לגרום לכתמי אור לבנים, כגון ויטיליגו, אך אלה אינם שכיחים כמו היפרפיגמנטציה או צורות אחרות של פיגמנטציה בעור. אלה כלים שימושיים להפליא, שכן מעט מאוד מחלות אחרות מכתימות את עורך לבן.

החריגות הנפוצות ביותר של פיגמנטים בעור כוללות פיגמנטציה טוחנת

שעלולה להוביל לייצור מלנין גבוה, המוביל להיפרפיגמנטציה או צורות אחרות של עור פיגמנט כגון ויטיליגו. פיגמנטים ומחלות עור נפוצים, כולל מלנומה, מלנופיליה וסוגים אחרים של הפרעות בצבע העור, כמו גם סרטן העור כוללים מלנו-סרקומה, קרטוקונוס, ניוון מקולרי, פריחות, אקנה, פסוריאזיס, דלקת מפרקים שגרונית, אקזמה, סרטן המעי הגס, כוויות שמש, דרמטיטיס או סרטן העור.

היפרפיגמנטציה יכולה להיגרם גם על ידי מלזמה

מצב של עור כהה שנגרם בדרך כלל משינויים הורמונליים במהלך ההריון. שינויים בפיגמנטים יכולים להתרחש ממספר סיבות, אך אם יש לך פיגמנטים בעור, ייתכן שייקח יותר זמן לדהות מאשר אצל אנשים עם פיגמנטים באפידרמיס.

כאשר הפיגמנטציה של הפנים מופיעה לראשונה

חשוב לפנות לרופא עור לצורך אבחנה סופית, מכיוון שמלזמה יכולה להיות עדינה ועשויה להיראות כמו מחלות עור אחרות. לא תמיד יש צורך בביופסיה, אבל אם מדובר ב nevus depigmentosus (קטע ויטיליגו), הוא יכול לומר הרבה יותר על הגורם לשינוי צבע מאשר נקודה בעור עצמו. טיפול שגוי יכול גם להחשיך את דיסקי הגוון, כך שאם אינך בטוח מאיפה הגוון, עליך להתייעץ עם איש מקצוע מקצועי בתחום הטיפוח. למרות שרופאי העור אינם בטוחים אם הכתמים הם NeVus depigmentsus או Segmental Vitilsigo, ביופסיה יכולה לזהות בקלות את ההבדל בין שני סוגי פיגמנטים בעור והגורם המדויק.