תזונה טובה חיונית לבריאות העיניים כמו לבריאות כל האיברים שלנו. על ידי אכילת מגוון מאכלים המשלימים את הדיאטה שלך, כמו גם ויטמינים ותוספים מתאימים, העיניים שלך יגדלו וישארו בריאים. אין ליטול תוספי תזונה המתיימרים לתמוך, להגן או לקדם את בריאות העין בתקווה למנוע ניוון מקולרי הקשור לגיל (AMD) או בריאות עיניים כללית.

אם אתה ממלא אחר העצה העתיקה לאכול טוב ולהתאמן באופן קבוע אינך צריך לקחת תוספי מזון

אם חסר לך חומר תזונתי מסוים או ויטמין (למשל, אם אתה בהריון), תוספי תזונה מסוימים יכולים להועיל. אם בתזונה שלך חסרים ויטמינים או חומרים מזינים חשובים שאתה זקוק להם מדי יום, או אם אובחנת כחסר המגביר את הסיכון למחלות, הרופא שלך עשוי להמליץ על נטילת תוספים.

למעשה

דגנים כמו דגנים מלאים, אורז חום ושעורה טובים עבורכם מכיוון שהם מכילים סובין (שכבה חיצונית סיבית המגנה על הזרעים ומכילה ויטמיני B ויסודות קורט), חיידקים (עשיר בחומרים מזינים קטנים ליבה המכילה נוגדי חמצון, ויטמין E, ויטמיני B ושומנים בריאים). כתוצאה מכך, בחירה בדגנים מלאים נוספים, לחם וארוחות יכולה לסייע בשיפור בריאות העין, בסיוע לעיכול ובהפחתת הסיכון למחלות לב, סוכרת מסוג 2 וסרטן.

ישנם מאכלים רבים המקדמים את בריאות העין עליהם דנו

אך לא כולם מוכנים או מסוגלים לשלב אותם בתזונה היומית שלהם. יש לנו מגוון מוצרים לטיפול בויטמינים ועיניים המהווים דרך נהדרת להשיג את כל אבות המזון שעיניך זקוקות לו מבלי שתצטרך לשנות את הרגלי האכילה שלך. אתה יכול לבחור להשיג חומרים מזינים אלה בצורה טבעית יותר באמצעות הארוחות והחטיפים שלך, או לבחור בדרך הקלה יותר ולקנות את תוספי הוויטמינים שאתה מחפש בכדי לשמור על עיניים בריאות וראייה צלולה.

במאמר זה נתאר את ארבעת הוויטמינים החיוניים לבריאות עין טובה

גזר עשיר בבטא-קרוטן, שהוא אחד מחומרי המזון החשובים ביותר לבריאות העין האופטימלית. מחקרים מראים כי ויטמינים ותוספי מינרלים יכולים לסייע במניעה ובהאטה של התפתחות מחלות עיניים כמו קטרקט, גלאוקומה וניוון מקולרי הקשור לגיל (AMD). בפרט, מחסור בויטמינים יכול להגביר את הסיכון למחלות אלו. מחקרים תומכים בעובדה שתוספי ויטמינים כגון שמן דגים, ויטמין C ואבץ יכולים לקדם את בריאות העין ולהקל על תסמינים כמו יובש ודלקת.

אולי שמעתם מחקרים אחרונים המציעים כי חומרים מזינים מסוימים יכולים לעכב או למנוע בעיות עיניים ומחלות. מחקרים מראים כי חומרים מזינים מסוימים יכולים לעכב או למנוע בעיות עיניים או מחלות.

ויטמין A ומבשרו בטא קרוטן חיוניים לראיית לילה, לריפוי פצעים ולתפקוד תקין של מערכת החיסון. מינרלים כמו ויטמין C, ויטמין E, שמן דגים, בטא קרוטן ואבץ יכולים גם הם לעזור בשיפור הראייה החשובה הזו.

התייחסות חשובה למוטציות של ויטמין בעין המכילות ויטמין A או סוג של בטא-קרוטן. תכשירים אלה טובים לרוב האנשים המשתמשים בטבק ואינם נוטלים תוספי מזון המכילים בטא קרוטן או ויטמין A.

תוסף נדיר זה נחקר במחקרים קליניים מקיפים, ויטמין העין מספק הוראות ברורות על היומיום האופטימלי. מינון לוויטמין יעיל בעין 5. ויטמין העין הוא תוסף תזונה קבוצתי קטן שנחקר במחקרים קליניים גדולים מרובי אתרים והוכח כיעיל.

מחקר קליני במימון המכון הלאומי לעיניים בשנת 2001 מצא כי הסיכון הממושך לסיכון לאובדן ראייה עקב ניוון מקולרי מתקדם (AMD) ב -19% הפחית שילוב במינון גבוה של ויטמין C

, ויטמין E, בטא קרוטן ואבץ. המכונים הלאומיים לבריאות מימנו כמה ניסויים אקראיים לחקר תוספי ויטמינים ספציפיים לעיניים שיכולים למנוע ניוון מקולרי, גורם עיקרי לאובדן ראייה בקרב מבוגרים. תוצאות המחקר הקליני בחסות המכון הלאומי לשנת 2001 מראות כי נטילת תוספי תזונה עשויה למנוע מאנשים שאינם סובלים מבעיות ראייה לפתח ניוון מקולרי מתקדם או AMD בעתיד, אומרת ד"ר אמילי צ'ו, סגן מנהל חטיבת האפידמיולוגיה והמחקר הקליני במכון העיניים הלאומי והחוקר הראשי במחקר גדול שנקרא מחקר מחלות עיניים הקשורות לגיל (ARED) (ראו המחקר). על פי המחקר, 50 מיליגרם בטא קרוטן, 500 מיליגרם ויטמין C, 400 יחידות בינלאומיות של ויטמין E ו 80 מיליגרם אבץ הוכחו כמנות היעילות ביותר של תוספי תזונה. מהמחקר עולה כי ויטמין E עשוי למלא תפקיד חשוב בהאטת התקדמות ה- AMD בקרב אנשים הסובלים מסימנים מוקדמים למחלה. המחברים ציינו כי מחקר נפרד מראה כי לתוסף ויטמין E לא הייתה כל השפעה על התקדמות הקטרקט. החוקרים הגיעו למסקנה כי יש צורך במחקר נוסף בכדי לקבוע את יעילותם של תוספי ויטמין E במניעת התפתחות קטרקט או בהאטה.

ישנם דיווחים אנקדוטליים כי ויטמינים מסוימים בעיניים עשויים לעזור לשחיינים

אך אין מחקרים קליניים המוכיחים זאת. אם אתה חושש שגופך אינו מקבל את הויטמינים והמינרלים הדרושים לו, עליך לשוחח עם הרופא לפני שתוסיף תוספי תזונה לתזונה. תוספי תזונה יכולים לעזור לנו להבטיח שנקבל את החומרים המזינים הדרושים לנו, אך הם אינם מהווים תחליף לבדיקות עיניים רגילות.

חומרים מזינים, מינרלים ותוספי ויטמינים יכולים לסייע בהפחתת הסיכון למחלות עיניים אך גילוי מוקדם של מחלות עיניים הוא קריטי מאחר ומחלות עיניים חמורות רבות מראות סימפטומים רק לאחר שהתקדמו מעבר לשלבים המוקדמים.
עבור עוד פרטים נוספים בתחום של האם תוספי תזונה מועילים לראייה? ותוספי תזונה לשיפור הראייה יש לבקר ב- orthoptics.co.il

21 באוקטובר 2009

במהלך העשור האחרון מתגברות הטענות כי תוספי תזונה מסוימים יכולים לסייע במניעת מחלות עיניים שכיחות. בשנת 2001 ביצע המכון הלאומי לעיניים (NEI) מחקר שנקרא מחקר מחלות עיניים הקשורות לגיל (ARESDS) לבדיקת ויטמינים ותוספים מסוימים לעיניים. ויטמין לבריאות העין ניוון מקולרי הקשור לגיל (AMD) הוא מחלת עיניים שהיא השכיחה ביותר ואחת הגורמים המשמעותיים ביותר לעיוורון בקרב אנשים מעל גיל 50.

פורמולה של OCuvite Eye Gummies Health מכילה 5 מ"ג לוטאין, 1 מ"ג זאקסנטין וחומרים מזינים אחרים בעיניים, ויטמין 1 בעין ומהווים תוסף גומי לבריאות העין.